Inwazyjna reklama – skuteczna, czy może jednak niebezpieczna

system identyfikacji wizualnej definicja antybiotyki.schizofrenia.org.pl naklejki rower http://booklet.pl/naklejki-na-rower/ Naklejki dla aktywnych - Booklet

Obecnie na rynku wiele agencji reklamowych, szczególnie specjalizujących się w działalności internetowej wprowadza różnorodne innowacyjne metody, które mają wspomóc rozwój biznesu skuteczną reklamą. Choć jest ich bardzo dużo w Internecie to jednak nie do końca jestem przekonana, czy są one odpowiednią metodą marketingową.

Jedną z kontrowersyjnych metod jest tak zwany Interstitial – reklama, która wzbudza wiele emocji. Niezależnie o jakiej treści i jakiej branży, jest niestety w moim odczuciu bardzo niekorzystna.

Jej mechanizm opiera się na opanowaniu wyszukiwanej treści w taki sposób, że przed wyświetleniem wyników, pojawia się na całą stronę reklama, którą praktycznie jest ciężko wyłączyć. Jej treść również ładuje się w kilkanaście sekund, co jeszcze bardziej drażni użytkownika, który zamiast zainteresować się nią, usilnie próbuje ją wyłączyć.

Jak wiadomo nie taki ma być jej cel, bowiem nie do końca zgodzę się z jej skutecznością.